Connect with us
Elona Dobra

11 shtator 2001-11 shtator 2017. 16 vjet, ende mijëra viktima pa një emër.

Bota

11 shtator 2001-11 shtator 2017. 16 vjet, ende mijëra viktima pa një emër.

Qindra familjarë të viktimave, të mbijetuar, zyrtarë të lartë janë mbledhur në sheshin Zero, ku dikur ndodhej Qendra Tregtare Botërore, e cila u sulmua nga avionë pasagjerësh, të rrëmbyer nga terroristët kamikazë, 16 vjet më parë. Askush nuk e beson sa shpejt ikën vitet, ndërsa tragjedia shkakton ende dhimbje, urrejtje, zemërim. Shkakton Lot per mijëra vetë që humbën jetën.

Për të 16 vit rradhazi, këmbanat në shenjë përkujtimore tingellojnë trishtueshëm. 3000 vetë humbën jetën nga sulmet e njëpasnjëshme ndaj Qendres Tregtare, Pentagonit, dhe nje fushe pranë Shanksville të Pensilvanisë. Mbi 2000 viktima ende pa u identifikuar. Presidenti Dondal Trump ka ndjekur ceremoninë duke mbajtur zi, nga SHtepia e Bardhe, së bashku me Zonjën e parë Melania.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Bota

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top