Connect with us
Elona Dobra

Vlorë: Sekuestrohen 1 ton drogë

Kronikë

Vlorë: Sekuestrohen 1 ton drogë

Mbi 1 ton kanabis është sekuestruar nga policia  30 m larg nga Porti i Vlorës. Droga është gjetur në një banesë të braktisur ndërkohë policia ka shpallur në kërkim tre persona. Gjithasht janë sekuestruar edhe armë zjarri, 3 prej tyre ‘kallashnikov’ dhe 3 ‘pistoleta’. Droga ishte mbështjellë me natriban në 49 pako. Në afërsi të banesës në det ndodheshin tre persona me një gomone të cilët ishin përgatitur për të transportuar lëndën narkotike drejt Italisë. Në momentin që ka ndërhyrë Policia të tre personat G.S, A.I, J.S, janë larguar me shpejtësi të madhe me gomone në hapësirën detare. Në ndjekie të tyre janë vënë Policia Kufitare, Delta Forcë e GdF, ku ende vijon kontrolli në det për kapjen e tyre.

 

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kronikë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top