Connect with us
Elona Dobra

Basha hedh akuza mbi diplomatët europianë: Nuk e shohin drogën që u rritet para ballkoneve të vilave luksoze, luftojnë kundër opozitës

Aktualitet

Basha hedh akuza mbi diplomatët europianë: Nuk e shohin drogën që u rritet para ballkoneve të vilave luksoze, luftojnë kundër opozitës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij nga çadra ka  hedhur akuza mbi disa europianë në Shqipëri, të cilët sipas tij nuk duan të shohin realitetin në vend, por sulmojnë opozitën.

“A mund të ketë demokraci pa themelin e demokracinë që është vota e lirë. Sot për fa të keq po përvijohen dy Europa. Europa që ne duam, e lirisë, e barazisë, e të drejtës dhe ligjin, e konkurrencës së ndershme. Për fat të keq, kemi parë edhe një faqe të shëmtuar që kurrsesi s’mund të përfaqësojë Europën e vërtetë. E kam fjalë për ata që nuk e shohin drogën, edhe po u rritet përballë ballkoneve të tyre të vilave luksoze. Ata jo vetëm që i shërbejnë qeverisë, por e kanë kthyer në mision luftën ndaj opozitës”, u shpreh Basha.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top