Connect with us
Elona Dobra

Berisha: PS mbajti Kongres të përçarjes kombëtare dhe diskriminimit të Veriut

Aktualitet

Berisha: PS mbajti Kongres të përçarjes kombëtare dhe diskriminimit të Veriut

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Kongresin elektoral të Partisë Socialiste që u zhvillua sot në Durrës, duke e quajtur kongres të krimit, drogës dhe korrupsionit.

Në një status në Facebook, Berisha shkruan se Kongresi i PS nxit përçarjen kombëtare. Berisha bën thirrje për pjesëmarrje sa më të madhe në protestën e opozitës të shtunën më 13 maj.

Statusi në facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha:

Ky Kongres i PS eshte Kongres:
– i baroneve te droges,
– balozeve te krimit,
– oligarkeve te korrupsionit,
– i deshtimit total
– i narko – shtetit dhe narko – republikes
– i zevendesimit te mashtrimeve te vjetra me mashtrime te reja
– I perçarjes kombetare dhe
– diskriminit te Veriut te vendit
– i Norieges dhe varrmihesit te pluralizmit

Ti shporrim, ti shporrim, ti shporrim qelbesirat!

Revolucioni drejt fitores vendimtare!! sb

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top