Connect with us
Elona Dobra

Brazil: Miliona euro Cash në shtëpinë e ish ministrit.

Bota

Brazil: Miliona euro Cash në shtëpinë e ish ministrit.

Policia Federale të Brazilit njoftoi se ka kryer një nga sekuestrimet më të mëdha të parave cash në vend. Në një apartament të ish-ministrit të Integrimit Kombëtar Geddel Vieira Lima  ne Salvador u gjet një shumë prej 42,6 milioni reais (11,4 milionë euro) dhe 2,7 milionë dollarë (2,3 milionë euro). Në total rreth 14 milionë euro. Ai u shkarkua nga detyra pas nisjes së hetimeve se kishte ndërhyrë për të ndërprerë hetimet për devijim të fondeve publike nga një bankë e rëndësishme. Për këtë akuzë ai po qëndron në arrest shtëpie. Polcia tha se ish-ministri e përdorte këtë apartament si bunker për mbajtjen e parave cash.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Bota

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top