Connect with us
Elona Dobra

Celentano mesazh nipit te tij: Nuk mund te jesh biografi im.

Kulturë

Celentano mesazh nipit te tij: Nuk mund te jesh biografi im.

«I dashur nipi im Bruno. Te dua shume dhe ti e di mire, edhe pse ne artikujt e tu, kur flet per mua me quan ‘Xhaxha”, dhe asnjehere nuk me ke thirrur Adriano, ashtu sic beje kur ishe i vogel. Te lajmeroj nga ana e zgjuarsise tende se dua te shkeputem prej teje, te krijoj nje lloj distance, ne menyre qe miqve te tu tju percillet mesazhi i qarte qe ti ben pjese pra nuk ke asnje lidhje me idete rebele te nje te afermi qe te krijon pengese. Keshtu do kuptosh se te jesh i lire sic jam une, eshte rende ndonjehere edhe per mua. Keto ishin disa nga fjalet e Celentanos, drejtuar nipit Bruno Perini  i cili ka shkruar rreth kengetarit ne artikujt e tij me te fundit. Duke krijuar distance, Celentano ka shtuar ne blogun personal se ne menyre materiale eshte e pamundur qe ti Bruno te jesh “jeteshkruesi im”. Nga kendveshtrimi biografik kemi shume boshlleqe duke qene se ne jeten e meparshme dhe aktuale si dy te aferm nuk eshte se kemi qene shume prane. Prandaj do gjendesh perpara nje boshlleku qe nuk mund ta mbushesh dot edhe pse je nipi im. Duhet te pakten te fleme bashke ne nje shtrat martesor per rreth 2 vjet dhe serish nuk do mjaftonte qe ti te merrje persiper te tregoje biografine time. Me beso, Te me njohesh eshte me te vertete e veshtire jo vetem per ty, por edhe per mua” – ka perfunduar mesazhin e tij kengetari Adriano Celentano.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kulturë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top