Connect with us
Elona Dobra

Cifti Saraci i thote lamtumire Shqiperise…

Kulturë

Cifti Saraci i thote lamtumire Shqiperise…

Vendi yne po humbet dita dites jo vetem njerezit e thjeshte te cilet emigrojne per nje jete me te mire, por duket se dhe artistet shqiptare po preferojne te zhvillojne aktivitetin e tyre jashte trojeve shqiptare. Kompozitori i njohur Shpetim Saraci dhe bashkeshortja e tij kengetarja Mira Konci kane emigruar drejt SHBA atje ku dhe vajza e tyre ndjek studimet e larta. Lajmi eshte dhene nga nje mikesha e tyre gazetare Kozeta Zylo. Kompozitori Saraci u largua nga puna ne RTSH se bashku me disa emra te njohur te muzikes shqiptare. Cifti Saraci ndodhet per momentin ne Staten Island ne New York.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kulturë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top