Connect with us
Elona Dobra

Dinamiti rrezikon jeten e polumbarit

Kronikë

Dinamiti rrezikon jeten e polumbarit

Olsen Llambro

Nje ngjarje e rende eshte shenuar ne karaburun, ne afersi te Shen Janit. Nje polumbar ishte zhytur ne thellesite e ujerave per te eksploruar bukurite e karaburunit, kur eshte rrezikuar per vdekje nga shperthimi i dinamitit. Polumbari nga Orikumi Ilir Ameti po notonte ne thellesi me bombola gazi ne nje zone qe eksplorohet shume nga zhytesit. Nje sasi lende eksplozive eshte hedhur nga nje mjet lundrues tip gomone e cila po peshkonte ne brigjet e gadishullit. Polumbari ka marre plage ne veshin e majte si dhe eshte demtuar ne mushkeri.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kronikë

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top