Connect with us
Elona Dobra

Drogë në Karaburun. Kapen mushkat që e transportonin, largohet trafikanti.

Kronikë

Drogë në Karaburun. Kapen mushkat që e transportonin, largohet trafikanti.

Delta Forcë, Guardia di Finanza dhe Roja Bregdetare,janë vënë në ndjekje të një gomone e drejtuar nga një person në vendin e quajtur “Zhapovel” në Karaburun. ecte me shpejtësi në drejtim të bregut të detit.

Trafikanti i dyshuar arriti të braktiste gomonen dhe duke përfituar nga errësira dhe terreni i pyllëzuar në këtë zonë është larguar.Shërbimet e përbashkëta janë riorganizuar sërish në mëngjesin e së mërkurës ku gjatë kontrollit të zonës, në vendin e quajtur “Depot e Valanidhit” në Karaburun, midis Gjirit të Bristanit dhe Gjirit të Gramës, u arrit të gjendej një sasi lënde narkotike Cannabis Sativa,  1 110 kg, e paketuar në 54 pako të mëdha dhe e shpërndarë midis pemëve dhe shkurreve. Gjithashtu, në zonën përreth u gjetën edhe 5 kafshë (mushka), të cilat dyshohet se janë përdorur për transportimin e lëndës narkotike nga një zonë në tjetrën. Autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të këtij rasti, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kronikë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top