Connect with us
Elona Dobra

Ende pa short Kategoria e Pare.

Sport

Ende pa short Kategoria e Pare.

Nëse shorti për Kategorinë Superiore ka kohë që është hedhur, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për Kategorinë e Parë. Zyrtarisht Federata Shqiptare nuk ka njoftuar se kur do të zbardhet kalendari për inferioren dhe dashur pa dashur kjo po ndikon edhe tek ekipet, të cilat po presin me interes që të mësojnë kundërshtarët e parë për sezonin e ri futbollistik.
Tirana sikundër dihet është përfshirë në grupin e jugut dhe pritet që të ndeshet me ekipe, si Apolonia, Turbina, Bylis, Shkumbini, Pogradeci, Tomori, Shënkolli, Iliria dhe Naftëtari. Kampionati starton më 16 shtator dhe objektivi i kryeqytetasve është i qartë: ngjitje e menjëhershme ne Superiore.(Olsen Llambro)
Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Sport

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top