Connect with us
Elona Dobra

Ferrari , Dopiete ne Hungari

Sport

Ferrari , Dopiete ne Hungari

Sebastian Vettel triumfon ne Hungari me Kokekuqen. Nuk kishte mbyllje me te bukur sezonale se sa per skuderine italiane e cila kete te diele ngjiti ne Podium te dy pilotet e saj. Vettel dhe Raikkonen. Dy pilotet e Ferrarit paraqiten kohe me te mire dhe ne provat zyrtare te se shtunes. Nderkohe dy pilotet e Mclaren, Bottas dhe Hamilton u renditen perkatesisht ne vendin e 3 dhe te 4-t. Me kete fitore Sebastian Vettel e sheh vehten ne vend te pare ne renditjen provizore te piloteve me 202 pike ndjekur nga Hamilton me 188 pike dhe Bottas po i Mercedes me 169 pike. Ndersa per sa i takon renditjes se instruktoreve ne vend te pare eshte Mercedes, vend te dyte Ferrari dhe ne vend te trete makina Red Bull.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Sport

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top