Connect with us
Elona Dobra

Flamurtari: Kur pasioni, perkushtimi, kane nje emerues – Rezultatin.

Sport

Flamurtari: Kur pasioni, perkushtimi, kane nje emerues – Rezultatin.

Olsen Llambro

Ekipi i volejbollit te Flamurtari per femra nuk e ka ndaluar per as nje cast stervitjen nen drejtimin e teknikut Ylli Lulushi. Ish-Volejbollist i Flamurtarit te lavdishem ne vitet 80 Ka rikthyer Flamurtarin e femrave ne elite pas nje mungese 18 vjecare ne Kampionatin tone. Ne 2014 Ekipi fal rezultateve jo te mira u rendit ne vendin e fundit vetem me nje set te fituar nga Partizani 3-1. Ne 2015-2016 Flamurtari u mor nga trajneri Ylli Lulushi se bashku me Shpetim Abedini qe ka Drejtimin e te rejave ku vazhdimisht sjell elemente te spikatura tek te rriturat.  Fale punes se perbashket sezoni 2016-2017 e renditi ne vendin e dyte duke pesuar vetem dy humbje,  perballe Korabit skuadra qe u vesh me petkun e kampiones se kategorise se pare dhe per sezoni e ri do te jete pjese e Superliges. Flamurtari ne kete sezon ka celur dhe fondin prej 13 milion lekesh nga bashkia ku do te kemi edhe dy tre blerje ne reparte te duhur. Kam bindjen dhe sigurine fale punes sime dhe te kolegut Abedin se ky do te jete viti i Flamurtarit. Ta kthejme ne eliten e volejbollit .Dua te falenderoj tifozet per mbeshtetjen e perhershme dhe pse ndeshja nuk i ngjan ndeshjes .

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Sport

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top