Connect with us
Elona Dobra

Gjermani: Zjarr në godinë; Vdes emigrantja shqiptare

Bota

Gjermani: Zjarr në godinë; Vdes emigrantja shqiptare

Një emigrante shqiptare ka humbur jetën fatkeqësisht në qendrën e azilit në Gjermani pasi godina ku strehohej, u përfshi nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në Clemensheim të Bad Driburgut . Sipas mediave gjermane, shqiptarja ka qenë 28 vjeç dhe me aftësi të kufizuara. Fatkeqësisht ajo nuk mundi t’i mbijetonte flakëve të zjarrit. Ndërkohë, një grua tjetër punonjëse e qendrës së azilit, është plagosur dhe është dërguar në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje mbërritën forca të shumta të zjarrfikësve, të cilët vendosën nën kontroll flakët dhe evakuan azilantët. Shkaqet e zjarrit në ndërtesë nuk dihen ende.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Bota

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top