Connect with us
Elona Dobra

Gramoz Ruçi zgjidhet kryetar i Parlamentit. PD rrjedhje votash?

Politikë

Gramoz Ruçi zgjidhet kryetar i Parlamentit. PD rrjedhje votash?

Pavarsisht votës kundër të opozitës dhe mos votimit nga ana e deputetëve të LSI-së, emri i propozuar nga PS për zgjedhjen e Gramoz Ruçit si kryetar i ri i Parlamentit ka arritur të siguroje 80 vota. Në votim morën pjesë 121 deputetë. 40 deputetë nga 43 që ishin në sallë votuan kundër. Një votë e pavlefshme. Ndërkohë pro Ruçit votuan 74 deputetët socialistë, 3 deputetët e PDIU, 1 votë Tom Doshi, ndërkohë rezulton se dy vota janë dhënë pro Ruçit nga deputetët demokratë.

Kujtojmë se demokratët kanë qënë kundër Gramoz Ruçit kryetar Parlamenti për faktin se ai ka qënë ministër i brendshëm i Partisë së Punës në 1990, kohë kur rregjimi komunist ishte drejt rënies.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Politikë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top