Opinion

I rrëzuari i madh në 18 shkurt

18 Shkurt 2017 do mbahet mend gjate si levizja me e madhe popullore pas atyre te viteve 90′. Protesta me e madhe e organizuar gjate ketyre viteve te fundit.

Te gjithe e mbajme mend se si KM ironizonte ne daljet e tij publike dhe ne rrjetet sociale. Ai realisht nuk e imagjinonte se ajo Çader do kthehej ne makthin e tij me te madh,do kthehej ne grahmen e tij te fundit. U mbyll ne godinen e tij famekeqe qe tashme e ka mbyllur me nje tende te zeze. Mbyllet dhe me nje dhimbje ne shpirt ndjek fjalimet qe mbahen ne ate Çader Lirie. Aty flasin kongresmeb,senator,te rinj,biznesmen,intelektual,mjek,profesor. Nuk e ze gjumi naten, nuk e ze as shtrati i tij ne Surrel.
Trazon gjumin e Saimirit,Ilirit,Blendit dhe Bledit dhe nga shtrati i Ministrise i qon tek shtrati i Partise. Shkon te shtrati i Metes per konsultim por as aty nuk gjejn shpetim.

Fiks pas nje muaji te Republikes se Re shkon ne Shkoder per legalizime,ne qytetin qe e ka perbuzur kater vite me rradhe.
Zgjedh nje vend larg qytetit per pak qetsi por as aty nuk e lajn rehat. Si per çudi nje person i permend Dr Berishen dhe aq duhet qe atij ti shfaqen paranojat. I kujtohet shtrati dhe gjoja sulmon kryebashkiaken Ademi.

Kjo eshte qeveria e tij ose sic e quajn kto “Rilindje”
Nga njeri shtrat ne tjetrin.
Nga shtrati i premtimeve ne shtratin e krimeve.
Mbi te gjitha kto deklarata shtreterish e ben ne Shkoder, ne qytetin ku me 18 Qershor do e godas aq shume saqe do e lajn pergjithmon ne shtrat.

Nga Xherald Bizaku
Kliko për të komentuar

Copyright © 2016 24.al - Të gjitha të drejtat e autorizuara.

To Top