Connect with us
Elona Dobra

Kapen 4,6 kg heroine, 2 shqiptare ne pranga.

Bota

Kapen 4,6 kg heroine, 2 shqiptare ne pranga.

Policia italiane ka vene ne pranga 2 shtetas shqiptare ndersa ka zbuluar nje laborator te perpunimit te droges. Gjate kontrolleve rutine neper rruget e provinces se Cremonas kishin vene re levizje te shpeshta te nje djali te ri i cili hynte dhe dilte nga nje shtepi, qe ishte marre me qera nga nje shtetas tjeter shqiptar, madje edhe makina me te cilen levizte i riu, ishte i shtetasit shqiptar qe kishte shtepine. Pas mbikqyrjes disa ditore policia zbulon se dy shtetasit shqiptare trafikonin lende narkotike. Madje shtepia ku ishin pare shpesh te arrestuarit sherbente si laborator droge. Brenda ambienteve te shtepise jane gjetur 4,6 kg heroine shume e paster te cilen specialistet e quajne heroine e zeze dhe qe eshte teper e shtrenjte ne tregun e droges,si dhe 30 kg perzieres. Policia ka sekuestruar 2 makinat qe perdoreshin nga trafikantet si dhe nje sasi euro Cash e cila dyshohet te jete perfituar nga aktiviteti i paligjshem.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Bota

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top