Connect with us
Elona Dobra

Korca eshte gati per festen e birres.

Living

Korca eshte gati per festen e birres.

Starton te merkuren ne mbremje edicioni i 11-te i Festes se Birres ne qytetin e serenatave Korce. Mijera qytetare dhe turiste pritet te vizitojne qytetin juglindor per te shijuar kete feste qe po kthehet ne tradite. Per 5 nete me rradhe do te pihet birre, do shijohen kernackat tradicionale dhe do te argetohet me muzike. Cdo mbremje deri ne oret e para te mengjesit. Festa do zhvillohet ne krah te stadiumit Skenderbeu, por si risi per kete vit, festa e Birres do te shtrihet edhe ne Pazarin e qytetit. Festa do shoqerohet nga muzika moderne qe do interpretohet nga kengetaret dhe grupet me te njohur te momentit.

 

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Living

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top