Connect with us
Elona Dobra

Kronologjia e një vdekje të lajmëruar

Bota

Kronologjia e një vdekje të lajmëruar

Zvicra u trondit gjatë ditës së djeshme kur një kosovar vret bashkëshorten dhe kunatën e tij.

Shtetasi R.B. 54 vjeç ka ekzekutuar bashkëshorten e tij Alma 38 vjeç dhe motrën e saj Elda 31 vjeçe e cila kishte shkuar nga Franca në Zvicër për festat e fundvitit. Ngjarja ka ndodhur në kantonin zvicerian të Aargaut.

Sipas mediave zviceriane dy motrat ishin nga Lezha, ndërsa Elda ishe e martuar me Kreshnikun i cili jetonte bashkë me familjen e viktimave në Francë. Kreshniku ka ngritur akuzë nga kunatit të gruas së tij, tashmë i arrestuar për vrasjen e dy motrave. Ai pohoi për policinë se autori i krimit kishte vite që e keqtrajtonte gruan e tij Alma madje disa herë ajo ishte shtruar në spital por asnjë herë nuk kishte bërë denoncim nga frika se mund ti merrnin fëmijët. Cifti që jetonte prej 18 vitesh në Zvicër kishte 3 fëmijë dy vajza 16 dhe 7 vjeçe dhe një djalë 14 vjeç.  Alma mbahej e mbyllur në shtëpi duke mos u lejuar nga i shoqi të integrohej me jetën në Zvicër madje as të mësonte gjermanishten. Edhe banorët e zonës pohojnë se disa herë çifti kishte patur debate shoqruar me britma dhe zhurmë.

 

 

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Bota

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top