Connect with us
Elona Dobra

Kryeprokurori italian: Mafiozet tane po vriten per drogen shqiptare.

Aktualitet

Kryeprokurori italian: Mafiozet tane po vriten per drogen shqiptare.

Zyrtari i larte i drejtesise ne Itali Franko Roberti leshon deklaraten bombe. Ne Itali klanet mafioze italiane po konfliktohen per lumenjte e hashashit qe vijne nga Shqiperia. Dy dite me pare nje atentat mafioz ndodhi ne Foggia ku u vrane dy pjestare te nje klani mafioz, ndersa u vrane dhe 2 te tjere, deshmitare te rastit. Kryeprokurori aludoi se edhe kjo ngjarje ka lidhje me pazaret qe behen mes klaneve per kontrollin e droges shqiptare. Duhet krijuar nje kulture ligjshmerie eshte shprehur Roberti, por ne Shqiperi ngelet ende periferike. Ne Puglia konfliktet per drogen vazhdojne prej 30 vitesh ku deri tani jane vrare mbi 300 persona. 80% e ketyre vrasjeve nuk jane zbuluar. Por konfliktet kane filluar te ndizen prape per shkak te hashashit qe mberrin ne brigjet italiane nepermjet Adriatikut. Roberti ka perfunduar se ne Itali duke qene se importimi i droges eshte me i lehte se sa kultivimi, eshte pare e udhes qe droga qe mbillet ne Shqiperi mund te transportohet lehtesisht ne Itali.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top