Connect with us
Elona Dobra

LSI paralajmëron: Nuk e votojmë Ruçin si kryetar Kuvendi dhe as qeverinë Rama 2

Politikë

LSI paralajmëron: Nuk e votojmë Ruçin si kryetar Kuvendi dhe as qeverinë Rama 2

Para zgjedhjeve të 25 qershorit, presidenti Ilir Meta deklaroi se nuk do të dekretonte një qeveri të dalë nga zgjedhjet e vjedhura. Por qëndrimet e tij u zbutën pas betimit si president, kur u shpreh se do të përmbushte detyrimet e tij kushtetuese. Ndërkohë, më radikal në qëndrime është treguar kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili. Në një intervistë mediat Vasili ka deklaruar se nuk do të votojnë Gramoz Ruçin si kryetar Kuvendit dhe as qeverinë e re “Rama 2”. Ai u shpreh se vota e LSI-së do të jetë kundër Ruçit si kryetar Kuvendi dhe nuk do ta votojë qeverinë e re Rama, sepse nuk e kanë votuar 80% e shqiptarëve.

Të shtunën mblidhet Kuvendi për seancën konstituive, ndërsa në ditët në vijim pritet edhe votimi i qeverisë së re.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Politikë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top