Connect with us
Elona Dobra

Lulezim Basha rikonfirmohet kryetar i PD-se.

Politikë

Lulezim Basha rikonfirmohet kryetar i PD-se.

Eshte mbyllur ne oret e para te mengjesit numerimi i votave per zgjedhjet per kryetar te Partise demokratike. Ne kete gare ku kishte vetem dy kandidate Eduart Selami dhe Lulezim Basha, ashtu sic edhe pritej anetaret demokrate rizgjodhen si lider te tyre edhe per nje mandat tjeter Lulezim Basha.

Nga 59.067 flete votimi te cilat rezultuan te vlefshme, 53.931 vota ishin per Bashen ndersa vetem 5136 vota ishin per kandidatin Selami.

Zgjedhjet per kryetar erdhen menjehere pas humbjes se zgjedhjeve parlamentare ku PD mori vetem 43 mandate.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Politikë

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top