Connect with us
Elona Dobra

Manjani në krahë të Kastriot Myftarajt: E arrestuan për fjalën e lirë

Aktualitet

Manjani në krahë të Kastriot Myftarajt: E arrestuan për fjalën e lirë

Ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani e ka cilësuar si pengim të fjalës së lirë, arrestimin e publicistit Kastriot Myftaraj, pas një shkrimi të tij ndaj ambasadores së BE-së, Romana Vlahutin.

Në postimin e tij në ‘twitter’ Manjani, thekson gjithashtu se është e paprecendentë që një qytetar i lirë të akuzohet nga policia, pasi me ligj organi i vetëm që mund të ngrejë akuza është prokuroria.

Ja postimi i plotë i Manjanit:

“Myftaraj është arrestuar dhe akuzuar nga Policia! Akuzë ngre vetëm Prokuroria e jo Policia! Ndërkohë është arrestuar për fjalën e lirë…”, shkruan Manjani.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top