Connect with us
Elona Dobra

Meta betohet si president. Urdhri, Socialiste e demokrate te jene ne parlament.

Aktualitet

Meta betohet si president. Urdhri, Socialiste e demokrate te jene ne parlament.

Presidenti i zgjedhur i Republikës, Ilir Meta ben betimin para deputeteve ne Parlament. Ceremonia zhvillohet ne oren 18.00 ndersa ne oren 19.30 eshte parashikuar ceremonia e marrjes se detyres se Metes ne presidence nga paraardhesi i tij Bujar Nishani. Me një protokoll të veçantë e strikt jane te ftuar personalitete të shtetit, politikës, medias, shoqerisë civile, institucioneve të pavarura, medias, biznesit, kulturës, si dhe trupi diplomatik.

Mësohet se Edi Rama dhe Lulzim Basha i kanë dhënë urdhër të prerë deputetëve të tyre që të jenë në sallën e Kuvendit në ora 18.00 kur të betohet Presidenti Ilir Meta.

Edi Rama, Lulzim Basha dhe Sali Berisha do jenë edhe në presidencë kur merr zyrtarisht detyrën Presidenti i Republikës, Ilir Meta.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top