Connect with us
Elona Dobra

Ndahet nga jeta aktorja e njohur e Teatrit dhe kinematografisë Hajrie Rondo

Kulturë

Ndahet nga jeta aktorja e njohur e Teatrit dhe kinematografisë Hajrie Rondo

Duket se sëmundja nuk është dorëzuar lehtë për aktoren e madhe të ekranit Hajrie Rondo. Megjithëse ushqente vehten me shpresë, edhe pse e shijonte jetën dhe luftonte për të ajo nuk iu nda skenës edhe kur ishte me kimioterapi për shkak të një sëmundje të rëndë në stomak, dhe një operacioni që kreu në kokë. Hajrie Rondo dha shpirt në moshë 66 vjeçare. Duke na lënë pas dhjetëra role ne teater dhe në filma. Gjatë një interviste që dha pas shfaqjes së saj të fundit “3 dhëndrët” Hajrie do te shprehej: “Jeta është e bukur, duhet mbajtur me dhëmbë”.

Hajrie Rondo lindi në 1 mars 1951 në Delvinë. Ajo numëron mbi 120 role në teatër dhe 40 role në filma. Mes të cilave do përmendim:

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kulturë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top