Connect with us
Elona Dobra

Ndahet nga jeta ylli i futbollit me 5 lojtare Rogerio Rocha.

Bota

Ndahet nga jeta ylli i futbollit me 5 lojtare Rogerio Rocha.

Shok në botën e futbollit. Vdes ne moshen 38 vjeçare ylli brazilian i futbollit me 5 lojtare Rogerio Rocha da Silva. Shkak i vdekjes së lojtarit ka qënë një atak në zemër.Rogerio ka luajtur gjatë sezoneve 2003-2005 me skuadrën e Peruxhias duke arritur të nxjerrë kampione gjatë sezpnit 2004-2005. Lojtari ka luajtur edhe me skuadrat e Romës, Napolit, Montesilvanos me të cilën ka fituar kupën UEFA pë kategorinë me 5 lojtarë, Luparenses, Real Rieti. Ndërkohe Rogerio ka luajtur dhe me skuadrën e Peskarës, dhe Inter Movistar të Spanjës, me të cilat është shpallur sërish kampion. Të nesërmen futbollisti do mbërrinte neItali ku kishte arritur të siguronte një marrëveshje me Sandro Abbate e cilësuar si goditja e Merkatos futbollistike.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Bota

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top