Connect with us
Elona Dobra

Ndeshja Maqedoni-Shqiperi nuk do zhvillohet ne Shkup.

Sport

Ndeshja Maqedoni-Shqiperi nuk do zhvillohet ne Shkup.

Olsen Llambro

Eshte marre vendimi se ku do zhvillohet ndeshja e vlefshme per Eleminatoret e Boterorit “Rusi 2018”. Pas nje sere diskutimesh dhe bisedimesh mes federates shqiptare te futbollit, federates maqedonase dhe autoriteteve me te larta te UEFA dhe FIFA eshte vendosur qe ne 9 shtator 2017 Maqedonia te prese ne perballje Shqiperine ne stadiumin e Strumicas . Pavarsisht se stadiumi nuk ploteson te gjitha kriteret dhe standartet e nje ndeshje nderkombetare, u pa e arsyeshme qe per shkak te delikateses qe ka kjo ndeshje, pas ngjarjeve qe ndodhen ne Maqedoni, ajo te mos zhvillohet ne Shkup, por ne Strumicas, pasi sipas UEFA dhe FIFA ky stadium konsiderohet me i sigurt.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Sport

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top