Connect with us
Elona Dobra

O Gramoz, ai eshte Sali Berisha

Editorial

O Gramoz, ai eshte Sali Berisha

Nga Xherald Bizaku

Sot ishte show i radhes ne Parlamentin e Republikes se Shqiperise ku si protagoniste ishin padyshim Ministrat e Qeverise, me regji dhe skenar te Kryeministrit. Kabineti “Rama 2” eshte nje shembëlltyre e kabinetit paraardhes por me personazhe te rinj. Fjalime te pergatitura nga zyra e KM, premtime boshe dhe arritje abstrakte.

-Zv.kryeministrja nga Shkodra mban 20 min fjalim dhe nuk permend asnje projekt qe do financohet nga Qeveria Shqipetare per qytetin nga ku ka dale deputete.

-Min. E Shendetësise reciton pafund per arritjet ne avull ne shendetësine e rrenuar te vendit tone. Nuk e di ku e merr guximin qe te flase per sektorin ku ka deshtuar ne te gjitha drejtimet?! Shendetësine falas nuk merr guximin as ta mendoje më.

-Beni i Financave eshte po i njejti, me po ate mendje qe e ka lene edhe mandatin qe kaloi. Beni ende nuk e ka kuptuar qe familjet Shqiptare nuk mbyllin muajin dhe bizneset po kalojne veshtiresi te medha.

-Xhafa s’di cfare te thote sepse i ka zene droga syte dhe veshet.

-Xhaçka nuk e beson ende qe ka zene vendin e Mimit nga afeksioni i madh qe ka per te.

Dhe ne fund, sepse ai ne fund duhet ta kishte vendin edhe pse fatkeqsisht sot drejton Parlamentin. Gramozi,urdheruesi ne kohen PPSH, nderpret fjalen Sali Berishes sepse eshte i vetmi moment ku mund t’ja pengoj fjalen Doktorit. Partia e tij e pare nuk ja arriti sepse Berisha me studentat e Dhjetorit i mposhten ato, por Gramoz mos harro ai eshte Sali Berisha dhe kudo qe te shkosh dhe çfaredo posti qe te marresh ai mbetet i pamposhtur, sepse ai eshte Sali Berisha o Gramoz.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Editorial

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top