Connect with us
Elona Dobra

Prokuroria ndalon Tom Doshin të kandidojë deputet

Aktualitet

Prokuroria ndalon Tom Doshin të kandidojë deputet

Në bazë të ligjit të dekriminalizimit, deputeti Tom Doshi rezulton se nuk është i “pastër”. Prokuroria argumenton se deputeti Tom Doshi përfshihet në fushën e ndalimit, duke thënë se duhet t’i ndalohet kandidimi në zgjedhjet e 25 qershorit.

Tani vendimi për kandidimin ose jo të Dom Doshit do ta marrë Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve. Sipas fakteve të publikuara në media pak kohë më parë, Doshi ka qenë i dënuar dy herë nga gjykata, në një rast për plagosje në ushtri dhe njëherë tjetër për armëmbajtje pa leje.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top