Connect with us
Elona Dobra

Rama propozon Gramoz Ruçin për kryetar të Kuvendit

Aktualitet

Rama propozon Gramoz Ruçin për kryetar të Kuvendit

Pas fitores së PS-së në zgjedhjet e 25 qershorit kanë nisur edhe caktimet për funksionet e rëndësishme që do të marrin deputetët e PS. Kështu, mësohet se vetë Rama ka propozuar Gramoz Ruçin si kryetar të Kuvendit, post të cilin e mban Ilir Meta për momentin, por ky i fundit është zgjedhur president dhe do ta lërë këtë detyre me 24 korrik kur të betohet si kreu i shtetit.

Ruçi është një besnik i Ramës që gjatë fushatë tregoi, sipas Ramës, një angazhim maksimal, për të cilin kryeministri nuk harroi ta falenderonte veçanërisht.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top