Connect with us
Elona Dobra

Sarandë: Kapet hajduti i pushuesve

Kronikë

Sarandë: Kapet hajduti i pushuesve

U vjedh pushuesve vlera të mëdha monetare dhe tenton të largohet nga kufiri shtetëror.Strukturat e Policisë së Hetimit të Krimeve në Sarandë kanë arritur të bëjnë të mundur kapjen në kohë dhe ndalimin, në Aeroportin e Rinasit shtetasin • Oleg Koval, 43 vjeç, banues në Ukrainë.

Ndalimi i tij është bërë pasi dyshohet si autor i ngjarjes së ndodhur më datë 10.08.2017, në një hotel në Lagjen ”Nr.1”  ku shtetasit I.P., 40 vjeç, banues në Sarandë, i eshte vjedhur një shumë parash prej 8300 euro.

Gjithashtu këtij shtetasi gjatë kontrollit të ushtruar nga policia janë gjetur 32 prerje 50 euro, të cilat u sekuestruan ne cilesin e proves materiale.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kronikë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top