Connect with us
Elona Dobra

Selami takohet me Bashën. Ja ҫfarë i kërkon!

Aktualitet

Selami takohet me Bashën. Ja ҫfarë i kërkon!

Kandidati për kreun e PD-së Eduard Selami është shprehur sot se ka kërkuar që Lulzim Basha të japë dorëheqjen nga posti që gara të bëhet e ndershme.

Selami është shprehur gjithashtu që ka kërkuar edhe që zgjedhjet të bëhen në javën e parë të shtatorit, sepse data 22 korrik nuk i jep mundësinë për të bërë fushatë.

Pjesë nga fjala e Eduard Selamit:

Unë tani takova edhe kandidatin tjetër, Lulzim Basha. Ne u takuam me simpatizantët e demokratët e thjeshtë.

Kjo është një garë brenda familjesh dhe vizionesh. Ky është një model i pakëpërcyer. PD duhet të prezantojë një lidership të ri, bashkëkohor dhe demokratik. Basha nuk e ka. Unë e kam bindjen se unë do e bëj këtë gjë.

I sugjerova që data 22 nuk më jep kohë për të bërë fushatë. Propozova që zgjedhjet të bëhen në javën e parë të shtatorit.

Nëse unë do të isha në vendin e Bashës, do të jepja dorëheqjen.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top