Connect with us
Elona Dobra

Serbet provokojne serish…

Sport

Serbet provokojne serish…

Olsen Llambro

Nuk kishte si të kalonte pa tension përballja mes Partizanit të Beogradit dhe Olimpiacosit të Pireut e vlefshme për turin e tretë kualifikues në Champions League.
“Bomba” e sherrit plasi menjëherë pasi gjyqtari italian, Davide Massa i dha fund pjesës së parë, ndërsa tifozët serb filluan të hidhnin sende të forta në drejtim të lojtarëve që iu drejtuan dhomave të veshjes.
Koret raciste dhe këngët provokuese të serbëve nuk kanë munguar gjatë gjithë 90 minutave edhe për trajnerin shqiptar të Olimpiacosit, Besnik Hasi.
Kujtojmë që provokimet ndaj Hasit nuk munguan edhe nje ditë më parë ku gazetarët serb e kanë thumbuar duke e pyetur për origjinën.
Përgjigja e Hasit ishte e prerë: “Jam kosovar i Shqipërisë, ish-kapiten i Kombëtares shqiptare. Çfarë ka këtu për tu habitur?!”

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Sport

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top