Connect with us
Elona Dobra

Si po e vjedh LIBRA kauzën e banorëve të ish-parkut të autobusëve

Aktualitet

Si po e vjedh LIBRA kauzën e banorëve të ish-parkut të autobusëve

Prej 3 ditësh banorët e ish-parkut të autobusëve të mbështetur nga qytetarë të shumtë dhe “Organizata Politike” kanë protestuar tek zona e ish-parkut të autobusëve kundër ndërtimit të një kompleksi pallatesh në lulishten aty.
Por vetëm pas 3 ditësh protestë, dhe përplasjesh me policinë, e arrestimesh të shumta, dikush është kujtuar ta përvetësojë këtë protestë dhe të shtiret sikur e ka organizuar ajo.
Ben Blushi me LIBRA-t e tij, kanë nisur një propagandë në facebook duke shkruar se protesta është organizuar nga LIBRA dhe se në ballë të protestës është pikërisht LIBRA, gjë e cila nuk është e vërtetë dhe si e tillë duhet përgënjeshtruar.
LIBRA ka të gjitha të drejtat të marrë pjesë në protesta por nuk mund të përvetësojë një protestë qytetare, dhe kauza të ktheht në një kauzë politike për përfitime politike e që të shkatërrohet si ҫdo kauzë ku politika ka vënë dorë./ 24.al

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top