Connect with us
Elona Dobra

Sonte nata e parë e Eurovizionit/ Ja si të votoni këngën shqiptare

Uncategorized

Sonte nata e parë e Eurovizionit/ Ja si të votoni këngën shqiptare

Sonte në mbrëmje në Kiev të Ukrainës  mbahet edicioni i 62-të i festivalit Europian të Këngës. Në Eurovizionin e sivjetshëm do të konkurojnë 42 shtete, ndër ta edhe vendi ynë.

Përfaqësuejsa jonë Lindita Halimi do të performojë këngën e saj “World”, e katërta në radhë.

Kënga e kompozuar nga Klodian Qafoku, dhe me tekst nga Linda Halimi dhe Big Basta është një baladë që nxjerr potencialine madh vocal që ka këngëtarja.

E për të votuar këngën shqiptare në të gjith europën mjafton një sms ose telefonatë në numrat e mëposhtëm me tekst “04”.

Të gjitha oraret e transmetimit janë në orën lokale të vendit përkatës

🇸🇪 Suedia SMS 04 në 72211 ose telefono në nr 09921204
9 Maj ora 21.00 në SVT 1

🇬🇪Gjeorgjia SMS 04 në 93900 ose telefono në nr 09039000104
9 Maj ora 23.00 në 1TV

🇦🇺Australia SMS 04 në 19702299 ose telefono në 1902558104
10 Maj 04.30 ACST në SBS

🇦🇱Natyrisht që nuk votojmë dot për këngën tonë, por për të votuar për të tjerat dërgoni një SMS me nr e XX këngës tuaj të preferuar në 54345
9 Maj ora 21.00 – RTSH 1 / RTSH Muzikë

🇧🇪Belgjika SMS 04 në 6020 ose telefono në 090556704
9 Maj ora 21.00 në La une / één

🇲🇪Mali i Zi SMS 04 në 14841
9 Maj ora 21.00 në TVCG 1

🇫🇮Finlanda SMS 04 në 17163 ose telefono në 070071704
9 Maj ora 22.00 në YLE TV1

🇦🇿Azerbajxhani SMS 04 në 9450
9 Maj ora 23.00 në ITV

🇵🇹Portugalia telefono në 760300804
9 Maj ora 20.00 në RTP 1 / RTP International

🇬🇷Greqia SMS 04 në 19995 ose telefono 9011119904
9 Maj ora 22.00 në ERT 1 / ERT HD / ERT World

🇵🇱Polonia SMS 04 në 73500
ose telefono në 70430461604
9 Maj ora 21.00 në TVP 1 / TVP Polonia

🇷🇴Moldavia SMS 04 në 999 ose telefono në 090099904
9 Maj ora 22.00 në Moldova 1

🇮🇸Islanda SMS 04 në 90099 ose telefono 9009904
9 Maj ora 19.00 në RÚV / RÚV HD

🇨🇿Çekia SMS 04 në 9061113
9 Maj ora 21.00 në ČT2 HD

🇨🇾Qipro SMS 04 në 5511
9 Maj ora 22.00 në CyBC 1 / CyBC HD

🇦🇲Armenia SMS 04 në 5001 ose telefono në 09009904
9 Maj ora 23.00 në 1TV

🇸🇮Sllovenia SMS 04 në 370 ose telefono në 090500804 9 Maj ora 21.00 në TV Slovenija 1

🇱🇻 Letonia SMS 04 në 151 ose telefono në 90502504
9 Maj ora 22.00 në LTV 1

Gjithashtu ju sot mund të votoni edhe nga Italia / Spanja dhe Mbretëria e Bashkuar (Anglia (Anglia,Uellsi,Skocia & Irlanda e Veriut))

🇮🇹 Italia SMS 04 në 4754750 ose telefono në 89404004
9 Maj ora 21.00 në RAI 4

🇪🇸 Spanja SMS 04 në 25152 ose telefono në 905810104
9 Maj ora 21.00 në La 2

🇬🇧 Mbretëria e Bashkuar (Anglia,Uellsi,Skocia & Irlanda e Veriut) telefono në 6225204 nga telefoni celular ose telefono në 09015225204 me telefon fiks.
9 Maj ora 20.00 në BBC 4

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Uncategorized

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top