Connect with us
Elona Dobra

Sulmi në Mançester, një nga bashkëpunëtorët është shqiptar?

Aktualitet

Sulmi në Mançester, një nga bashkëpunëtorët është shqiptar?

Mes 8 personave të arrestuar për sulmin terrorist në Manchester mendohet se është edhe një shqiptar. Mediat britanike shkruajnë se të arrestuarit mbahen në qeli me dyshimin se kanë pasur lidhje me terroristin 22-vjeçar Salaman Abedi.

Sipas tyre, një nga të arrestuarit është nga Evropa Lindore me pasaportë shqiptare. Ai u arrestua pak ditë më parë në Wigan.

Mediat nuk japin indetitet të tij, dhe as të ndaluarve të tjerë, por njëherësh kanë ngritur shqetësimin për ekzistencën e një bombe të dytë eksplozive që terroristi mund t’ja ketë kaluar bashkëpunëtorëve të tij për një sulm të dytë.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top