Connect with us
Elona Dobra

Tifozja e flakte e Tirones, ende nuk i beson fatit te keq te skuadres se zemres.

Sport

Tifozja e flakte e Tirones, ende nuk i beson fatit te keq te skuadres se zemres.

Nga Olsen Llambro

Sezoni futbollistik 2017-2018 pritet te nise me 9 shtator ku skuadrat e Liges superiore do te luajne ne 4 faza me ndeshje vajtje-ardhje dhe anasjelltas. Per here te pare ne historine e futbollit shqiptar kampionatit do ti mungoje Zonja e vjeter. Tirana, 24 here kampione e vendit tone. Pas rezultatit te bardhe qe ishte fatal per bardheblute tek Loro Borici, perballe vendasve te Vllaznise. tashme Tirana e sheh vehten ne Kategorine inferiore. Fat te cilen e pesuan me pare Partizani nenkampion, dhe Dinamo qe vazhdon te jete ende larg Liges Superiore.

Por ky fat i keq per Tiranen nuk po perjetohet mire edhe nga tifozeria. Valentina Mezini, nje vajze e re por tifoze e flakte e Tiranes ende nuk beson te jete e vertete renia e skuadres se saj te zemres ne Kategorine e Pare.

-“Nuk e mendoja kurre qe dy skuadra elitare te kampionatit tone, Vllaznia dhe Tirana te kishin mes tyre nje finale mbijetese”,  shprehet ajo per 24.al . Shkodranet ishin me fatlumet ne barazim, kur Tiranes i duhej patjeter fitorja pasi Laci mundi ne shtepine e saj Teuten me rezultatin 2-1. Ndersa Flamurtari kaloi lehtesisht Korabin. 24 vjecarja Mezini shprehet se tani Tiranes do i duhet te mbledhe forcat, dhe te jete me kembe ne toke per tu ngjtiur serish ne Superiore. Skuadra kryeqytetase po ben blerje te reja ne repartin ofensiv, pasi ardhja e trajnerit Maria, eshte nje tregues qe Tirana duhet te jete ne elite. Edhe pse ciftet jane caktuar, shorti eshte hedhur, ajo serish shpreson qe skuadres qe u rendit ne vendin e 8-te t’i hiqen 6 pike nga Gjykata nderkombetare e Strasburgut ne Futboll, ne kete menyre Flamurtari nga 35 shkon me 29 dhe Tirana rikthehet automatikisht ne superiore pasi ka 33 pike. Megjithate ajo shprehet se do vazhdoje te mbeshtese Tiranes ne cfare do kategorie qe do te luaje.

 

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Sport

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top