Connect with us
Elona Dobra

Tirane, Sherr me thika per nje telefon: Vritet i riu 22 vjecar.

Kronikë

Tirane, Sherr me thika per nje telefon: Vritet i riu 22 vjecar.

Nje ngjarje e rende eshte regjistruar mesnaten e se henes rreth ores 23.30 ne kryeqytet. Nje sherr me thika prane stadiumit Selman Stermasi ka rezultuar fatal per nje 22 vjecar. I riu eshte qelluar me thike por humbi jeten rruges per ne spital pasi nuk mundi ti mbijetoje plageve te marra nga goditjet.

Shkak i sherrit ishte nje karikues telefoni. Viktima Marvi Mehilli eshte konfliktuar me shtetasit Dejvi Bitraj 19 vjec, pasi ky i fundit i kishte shitur nje telefon por pa i dhene karikuesin. Ne ndihme te Bitraj vjen kusheriri i vet Eugen Bitraj dhe dy shtetas te tjere Kridens dhe Marsel Alla. Ne konflikt e siper Eugeni nxjerr thiken dhe qellon viktimen duke i shkaktuar plage te renda. Te tre agresoret jane larguar menjehere nga vendi i ngjarjes ndersa i riu 22 vjecar ka humbur jeten teksa po transportohej ne spital. Policia ka nisur menjehere aksionin per kapjen e autoreve te ngjarjes dhe brenda disa oreve ka bere te mundur lokalizimin dhe kapjen e tyre.

 

 

– Eugen Bitraj, 24 vjeç, banues në Tiranë. (autor i vrasjes)

-Dejvi Bitraj, 19 vjeç, banues në Tiranë.(Bashkepunetor ne krim)

– Kridens Alla, 19 vjeç, banues Tiranë (Bashkepunetor ne krim)

– Marsel Alla, 23 vjeç, banues Tiranë.(Bashkepunetor ne krim)

Materialet u referuan në Prokurori, në ngarkim të shtetasve të mësipërm, për veprën penale të “Vrasjes me Dashje e kryer në bashkëpunim “ parashikuar nga nenet 76 dhe 25 e Kodit Penal.

Foto: (Majtas viktima marvi Mehilli, djathtas autori i vrasjes Eugen Bitraj)

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kronikë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top