Connect with us
Elona Dobra

Tiranë:Ndërtimi pa leje, arrestohen 2 inspektorë bashkie.

Aktualitet

Tiranë:Ndërtimi pa leje, arrestohen 2 inspektorë bashkie.

Ndërtimi pa leje i një qytetari nga Fieri i ka kushtuar lirinë dy inspektorëve të bashkise Tirane.

Policia e shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë gjyqësore ka ndërmarrë operacionin e koduar “Ndërtimi”,pas sinjalizimeve për ndertimin pa leje në një sipërfaqe prej 530 metra katror. Janë vënë nën pranga pronari i truallit  J.GJ. 47 vjec nga Fieri banues në Tiranë, si dhe dy inspektorët A.D. 29 vjec, E.S. 35 vjec të dy nga Tirana, pasi kanë lejuar ndertimin pa leje në rrugë Xhanfize Keko. Gjithashtu nga hetimet janë hedhur dyshime pë implikim edhe te 4 shtetasve të tjere, punonjës te policisë së shtetit. Ndaj shtetasve XH.M. , Y.h., F.D., dhe E.H. ka nisur procedimi disiplinor.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top