Connect with us
Elona Dobra

Vdekja e turistes, Gjykata edhe 30 ditë arrest për të dyshuarin.

Kronikë

Vdekja e turistes, Gjykata edhe 30 ditë arrest për të dyshuarin.

Gjykata e Sarandës ka shtyrë edhe me 30 ditë afatin e izolimit me burg për të dyshuarin e vetëm të ngjarjes ku mbeti e vrarë turistja ruse. Ermal Fataj dyshohet të ketë goditur dhe vrarë me motor uji turisten, ndërsa ajo ishte duke u larë në det. Fillimisht gjykata kërkoi 45 ditë arrest me burg, por sot mbaronte afati, dhe për këtë arsye gjykata vendosi edhe 30 ditë burg për fatajn. Ekspertiza nuk ka vërtetuar nëse i dyshuari është autor i ngjarjes. Faji nuk është pranuar nga i pandehur, ndërsa ka kërkuar të zhvillohet një gjykim i drejtë.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Kronikë

Sondazh

Vettingu duhet te filloje ne:

View Results

Loading ... Loading ...
To Top