Connect with us
Elona Dobra

VLORË: KRYEBASHKIAKU LELI: Zevendesim te palmave te demtuara

Aktualitet

VLORË: KRYEBASHKIAKU LELI: Zevendesim te palmave te demtuara

Olsen Llambro

Kryetari i Bashkisë, Dritan Leli gjatë mbledhjes së Këshillit Bashkiak ka bërë me dije se sapo ka mundësuar një fond të posacem, nga i cili do të bëhet i mundur zhvendosja e të gjitha pemëve të rrezikshme të llojit palma, përgjate bulevardit Vlorë – Skelë.

Leli u shpreh se, eleminimi i këtyre pemëve dhe zëvendësimi i tyre kërkon kohë dhe fonde të mëdha, por ai siguron se ky bulevard do të jetë një nga zonat më të bukura dhe më funksionale.

Kryebashkiaku Leli iu bën thirrje qytetarëve dhe drejtuesve të automjeteve të kene kujdes nga pemët e rrezikshme.

Continue Reading
Advertisement Ambalazhe Kartoni
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in Aktualitet

Sondazh

A është Saimir Tahiri maja e Ajsbergut, në trafikun e drogës?

Loading ... Loading ...
To Top