Aktualitet

Vrasja në Devoll, arrestohet autori i dyshuar. Policia zbardhjen ngjarjen e rëndë

Policia ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes së Zarif Alihut në fshatin Braçanj të Devollit ditën e sotme, i cili ishte nisur për në Greqi.

I arrestuari është David Myrte 25 vjeç, banues në fshatin Braçanj-Devoll. Sipas policisë, ai u arrestua pasi goditi me sende të forta 39-vjeçarin që humbi jetën, D.T 39 vjeç dhe Mendar Burnazin 42 vjeç pas konfliktit për motive të dobëta.

Në vijim të hetimeve për zbardhjen e plotë të rrethanave të kësaj ngjarje, u arrestua edhe Mendar Burnazi, pasi dyshohet të ketë deklaruar të dhëna të rreme përpara organeve policore për mënyrën e ndodhjes së ngjarjes.

24.Al
Kliko për të komentuar

Copyright © 2016 24.al - Të gjitha të drejtat e autorizuara.

To Top